Gurux a’zolari ushbu Media-markazning kelajagi juda ham porloqligiga, tez kunlarda albatta katta muvaffaqiyatlarga erishishiga ishonch bildirdilar. Darhaqiqat ushbu Media-markaz yaqin kelajakda qanchadan-qancha iste’dodlarni kashf etishiga shak-shubha yo‘q.Read More
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU Farg‘ona filiali bilan o‘zaro hamkorlikdagi amaliy ishlarni bajarish maqsadida filialga Osh texnologiyalar universiteti professori Satibayev Abdug‘ani Djunusovich va dotsent Muidinov Tair Tolonovichlar tashrif buyurishdi. Qirg‘iziston chegaraoldi viloyatlari oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida ta’lim va ilm-fan sohasidagi hamkorlikni yanada rivojlantirish, malaka oshirish, tajriba almashish, professor-o‘qituvchilar va talabalar akademik almashinuvini qo‘llab-quvvatlash maqsadida: Qirg‘iziston chegaraoldi...Read More
Prezidentimiz tomonidan 20-dekabr kuni Oliy Majlis va o’zbekiston xalqiga qilgan Murojaatnomasida 2023 yilni «Insonga e’tibor va sifatli ta’lim» yili deb e’lon kilgan. Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU Fargona filiali professor-o’qituvchilari, ishchi xodimlari viloyat sog’liqni saqlash tizimi shifokorlari tomonidan «Kandli diabet»ni oldini olish chora tadbirlari olib borildi. 86 nafar professor-o’qituvchilar, ishchi xodimlar ko’rikdan o’tkazildi.Read More
BMT Bosh Assambleyasi rezolyutsiyasiga koʻra 11-fevral kuni “Xalqaro ilm-fan sohasidagi xotin-qizlar kuni” etib belgilangani munosabati bilan TDSHUda “Barqaror taraqqiyotda ayollar: ilm-fan va sifatli taʼlim” mavzusidagi III xalqaro konferensiya o’tkaziladi. Axborot xatini bu yerdan olishingiz mumkin.Read More
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Farg‘ona filiali direktori F.Muxtarov boshchiligidagi filial rahbariyati Talabalar turar joyida bo‘lib, isitish tizimi, talabalarning yashash sharoiti va talabalar uchun yaratilgan qulayliklarni o‘rganishdi.Read More
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Farg‘ona filialining muassisligidagi «Al-Farg‘oniy avlodlari» elektron ilmiy jurnali ISSN (2181-4252)) raqam olib, ro‘yxatdan o‘tdi. Xalqaro standart seriya raqami (ISSN) – mazkur raqam bloklari ISSN Xalqaro markazi tomonidan o’rnatiladi va taqsimlanadi. Mazkur raqamlar seriyali tarzda chop etiladigan nashrlarga beriladi.Read More
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU Farg’ona filialida ilmiy salohiyat, tadqiqot ishlarini samaradorlik ko’rsatgichlari yanada oshirish va tijoratlashtirish hamda kafedra professor-o’qituvchilarining shaxsiy ish rejalaridan belgilangan vazifalarni o’z vaqtida bajarilishini monitoring qilish maqsadida Filial direktori F.Muxtarov boshchiligidagi ishchi guruh tomonidan Axborot texnologiyalari kafedrasida o’rganishlar olib borildi.Read More
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU Farg’ona filiali Dasturiy injiniringi kafedrasi mudiri N.Ibroximov va Axborot texnologiyalari kafedrasi mudiri T.Abdullayevlar talabalar turar joyini holatini o’rganishdi.Read More