TATUFF Kengash kotibi

Mirzaev Murodil Abdulla o’g’li

Telefon: 
E-mail:

 

MUHAMMAD AL-XORAZMIY NOMIDAGI TOSHKENT AXBOROT TEXNOLOGIYALARI UNIVERSITETI

Farg’ona filiali Kengashi kotibining lavozim vazifalari:

  • Har oyda o’tkaziladigan Filial Kengashi majlisining ish rejasi bo’yicha tegishli sohalar masullariga qator loyixalarni tayorlash bo’yicha habar berish va uni nazorat qilib borish;
  • Filial Kengash a’zolarini yigilishlaridagi ishtirokini ta’minlash va ularga majlis kuni hamdavaqti haqida xabar barish;
  • Kengash qarorlari loyihasini mas’ullardan o’z vaqtida olish va ularni rasmiylashtirish;
  • Kengash qarorlari loyihasi rasmiylashib, tayyor bo’lgach, barcha kegash a’zolariga tarqatish;
  • Kengash qarorlari ijrosi ustidan muntazam monitoringni amalga oshirish;
  • Kengash qarorlari loyihasini masullar tomonidan bajarilmagan taqdirda yozma yoki og’zaki ravishda Kengash raisiga hisobot berish;
  • Kengash qarorlarini bayonnoma bilan rasmiylashtirish. Bayonnomalarni Kengashning raisi va ilmiy kotibi tomonidan imzo qo’yilib tasdiqlanishini ta’minlash;
  • Kengash tasdig’idan o’tkan barcha Filial hujjatlarining bayonnomadan kuchirmasini tasdiqlab berish;
  • Kengash qaroriga muvofiq professor, docent ilmiy unvonini olishga intilayotgan izlanuvchilarning hujjatlarini ko’rib chiqish va belgilangan tartibda ilmiy unvonga tasdiqlash uchun taqdim etish hamda hujjatlarni OAKga jo’natish;
  • O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Maxkamasining 2006 yil 10 fevral 20 – sonli qarori bilan tasdiqlangan “Oliy ta’lim muassasalari pedogog hodimlarini tanlov asosida ishga qabul qilish tartibi to’g’risida”gi Nizom talablari haqida fakultetlar va kafedralar kesimida tushuntirish ishlarini o’tkazish hamda ushbu Nizomga qat’iy rioya qilgan holda universitetning kafedra mudiri, professori, dosenti, katta o’qituvchisi (assistenti) lavozimlariga tanlovlarini o’z vaqtida o’tkazilishini ta’minlash;
  • Ommaviy axborot vositalari orqali vakant lavozimlariga, shuningdek tanlov muddati tugayitgan lavozimlarga kamida ikki oy ilgari tanlov e’lon qilish;
  • Filial pedagog kadrlari lavozimiga tanlovda ishtirok etish uchun tushgan arizalarni qabul qilish;
  • Nomzodlarning “Oliy ta’lim muassaslariga pedagog xodimlarni tanlov asosida ishga qabul qilish tartibi to’g’risida”gi Nizomning 16 bandi asosida tegishli kafedralarda nomzodlar muhokamasini to’g’ri tashkil etish hamda har bir alternativ nomzod bo’yicha kafedraning tavsiya berishi ustidan nazorat olib borish;
  • Kadrlar va ish yuritish bo’limi bilan birgalikda vakant pedagog kadrlar lavozimlariga o’z vaqtida tanlov o’tkazilganligini hamda tanlov natijasida ular bilan tuzilgan shartnomalar monitoringini olib borish, ma’lumotlar bankini yaratish va yangilab borish;
  • Tanlov natijalari to’g’risida o’n kun muddatda unda qatnashgan shaxslarni yozma ravishta xabardor qilish;
  • Tanlovdan o’tgan har bir nomzod uchun majlis bayonidan ko’chirmalar tayorlab, buyruk tayyorlash uchun Kadrlar va ish yuritish bo’limiga topshirish;
  • Professor-o’qituvchilarning ilmiy ishlar ro’yhatini tasdiqlab berish;
  • Har o’quv yili oxirida Kengash bayonnomalarining yig’ma jildini arhivga topshirish;
  • Kengash rejasi Kengash tomonidan ko’rib chiqilgandan sung Filial direktori tomonidan tasdiqlash;
  • Kengash yig’ma jildlar nomenklaturasini doimiy tarzda yuritish va barcha hujjatlar monitoringini amalga oshirish;
  • O’zbekiston Respublikasi Prezidenti Davlat stiendiyasi, Navoiy, Ulug’bek, Beruniy nomidagi Davlat stipendiyalari, atoqli olimlar nomidagi Davlat stipendiyalar hamda “Filial stipendiyasi”ga taqdim qilingan nomzodlar hujjatlarini Kengash majlisiga tayyorlash, Kengashda mazkur stipendiyalarga tavsiya etilgan talabalar uchun ko’chirmalar tayyorlab , rasmiylashtirib, tegishli bo’limlarga o’z vaqtida yetkazish;
  • Kengash faoliyati bo’yicha yillik xisobot tayyorlash va ish rejasini tuzish;
  • O’zining xizmat vazifalarini vijdonan bajarish.

Bilish kerak:

  • Filialda ilmiy ishlarni olib borish buyicha normativ hujjatlarni, oliy ta’limga oid qonunchilikni, Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligining buyruq va yo’riq xatlarini, professor-o’qituvchilar  tarkibining tanlov orqali lavozimlarni eganlash tartibini, ilmiy daraja va ilmiy unvonlar berish tartibini, Kengash faoliyatiga oid boshqa me’yoriy hujjatlarni, Filial ustavi, Ichki mehnat tartib-qoidalarini.

Malaka talablari:

  • Oliy ta’limga oid qarorlarni, oliy o’quv yurtlari to’g’risidagi Nizomni, Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligining buyruq va yo’riq xatlarini bilishi;
  • Filialga, Kengashga, ilmiy unvon berishga taa’luqli kursatmalarni hamda rahbariy va me’yoriy hujjatlarni bilishi;
  • Oliy ma’lumotga ega bo’lishi;
  • Professor-o’qituvchilar tarkibining tanlov orqali lavozimlarni egallash tartibini bilishi zarur.

Klassifikator buyicha:

Kasb Lavozim Kodi Lavozim nomi KKMS Xodimlar Kategoriyasi Xodimlarning ma’lumot talablari
2407 2 Kengash Kotibi 3439 B Oliy Ma’lumot

Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU Farg’ona filiali Kengash a’zolari ro’yhati

F.I.Sh. Kengash a’zolari lavozimi
1. Rasulov Akbarali Maxamatovich Kengash raisi, filial direktori, f.-m. f. d., professor.
2. Tojiboev Ibroximjon Tojalievich O‘quv ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosari, f.-m. f. n., dotsent.
3. Abduraxmonov Xabibullo Isakovich Filial Ishlar boshqarmasi boshlig‘i.
4. Otaqulov Oybek Xamdamovich Kompyuter injiniringi fakulteti dekani, t. f. n., dotsent.
5. Muxtarov Farrux Mahamadovich Telekommunikatsiya texnologiyalari va kasbiy ta’lim fakulteti dekani, PhD.
6. Kadirov Abdumalik Matkarimovich Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha direktor o‘rinbosari, PhD.
7. Teshaboev Muxiddin Ma’rifovich Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi boshlig‘i, PhD.
8. Umarov Shuxratjon O‘quv-uslubiy bo‘lim boshlig‘i.
9. Mamajonov Ilxomjon Farg‘ona shahri Akademik litsey direktori.
10. Zulunov Ravshanbek Mamatovich Dasturiy injiniringi kafedrasi mudiri, f.-m. f. n., dotsent.
11. Ergashev Otabek Mirzapo‘latovich Axborot texnologiyalari kafedrasi mudiri v.b., katta o‘qituvchi.
12. Rayimjonova Odinaxon Sodiqovna Telekommunikatsiya injiniringi kafedrasi mudiri, PhD.
13. G‘anieva Dildora Azizovna Xorijiy tillar  kaf. mudiri v.b., f. f. n., dotsent
14. Bilolov Inomjon O‘ktamovich Axborot-ta’lim texnologiyalari kafedrasi mudiri,

p. f. n., dotsent.

15. Sobirov Salimjon Tabiiy fanlar kaf. mudiri, f.-m. f.n., dotsent.
16. Abdullaev Baxodir Abdug‘opporovich Kompyuter tizimlari kafedrasi mudiri v.b., i. f. n.
17. Tojimatov Dostonbek Xomidjon o‘g‘li Axborot xavfsizligi kafedrasi mudiri v.b.
18. Kochkorova Gulnora Dexkanbaevna O‘zbek tili va gumanitar fanlar kafedrasi mudiri v.b.,

f. f. n.

19. Tojiboev Ilxom Baxtiyorovich ARM direktori.
20. Onarqulova Dildora Monitoring va Ichki nazorat bo‘limi boshlig‘i.
21. Yunusalieva Muxabbatxon Bosh hisobchi.
22. G‘anieva Shaxrizod Xotin-qizlar qo‘mitasi raisi.
23. Rustamov Ilxomidin Filial KU raisi.
24. Nosirov Muzaffar Filial TTJ mudiri
25. Nurdinova Roziyaxon IIT va IPK tayyorlash bo‘limi boshlig‘i, PhD.
26. Avazov Jahongir “Yoshlar Ittifoqi” filial boshlang‘ich tash. yetakchisi.
27. Mirzaev Murodil Kengash kotibi, f.f.n.